Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníSkleníky Počet produktů: 6

Zobrazují se 1 – 6 z 6 položek
Zobrazují se 1 – 6 z 6 položek

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Pokud je pro Vás skleník zbytečně velký: Zahradní pařeniště

- Levnější, avšak neméně kvalitní náhrada skleníků: Fóliovníky


Zahradní skleníky z polykarbonátu- levné, lehké, ale kvalitní

V této kategorii najdete zahradní skleníky z polykarbonátu, který je typem plastické hmoty. Polykarbonát má oproti sklu výhodu především v nižší ceně a nižší hmotnosti, ale z hlediska tepelných vlastností a životnosti je téměř srovnatelný se sklem. Je tudíž ideálním materiálem pro stavbu skleníků. Nabízíme nejen skleníky, ale i automatické otvírače oken a kovové základny ke skleníkům- zkrátka vše, co potřebujete kompletní stavbu a provoz zahradního skleníku. Pokud byste chtěli volit spíše levnější variantu, pak může být zajímavou volbou foliovník s plastovou, nebo hlíkovovou konstrukcí, který nabídne rostlinám podobné parametry, jako zahradní skleník.

Proč zvolit zahradní skleník, nebo pařeniště z polykarbonátu?

V posledních letech se stávají skleníky z polykarbonátových desek čím dál populárnějšími a není se vůbec čemu divit, protože polykarbonát má oproti klasickému sklu velkou řadu výhod, takže i zastánci klasické koncepce skleníku ze skleněných desek musí uznat, že tento materiál se sice neustále výborně hodí do oken rodinných domů, pro výrobu sklenic, dekorací a podobně, ale na moderní skleník je vhodnější použít polykarbonátové desky, protože:

1. Lepší izolace: Asi nejdůležitější vlastností polykarbonátu je, že má lepší izolační vlastnosti, než klasické sklo. Skleník z polykarbonátu má tedy vetší tepelnou setrvačnost, ze které plyne vyšší teplota přes noc. Tato vlastnost je také velmi důležitá u skleníků, které jsou vytápěné, protože ušetříte náklady právě na topení. Lepší izolační vlastnosti skleníků z polykarbonátových panelů vedou k prodloužení vegetačního období, což znamená vyšší výnosy.

2. Jednodušší opravy skleníku: V případě poškození skla, kterému může díky jeho křehkosti velmi lehce dojít je oprava poměrně náročná především proto, že vyžaduje speciální nástroje na řezání skla. Polykarbonát můžete přitom jednoduše uříznout ostrým nožem a také jednodušeji umístit na místo díky jeho mnohem nižší váze.

3. Vyšší odolnost polykarbonátu: Na rozdíl od skla odolá polykarbonátový panel dopadu fotbalových míčů, krup a dokonce i kamenů. To vše bez výraznějšího poškození maximálně s menšími škrábanci. To je ideální, pokud máte děti, které si rády hrají na zahradě.