Kategorie

Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníFontány a kašny Počet produktů: 8

Zobrazují se 1 – 8 z 8 položek
Zobrazují se 1 – 8 z 8 položek

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Nejrůznější dekorativní předměty do interiéru: Dekorace do bytu

- Nejrůznější dekorativní předměty na zahradu, terasu, nebo prřed dům: Zahradní dekorace


Proč si pořídit fontánu, nebo kašnu na zahradu, případně do interiéru?

Často se snažíme dotvořit naši zahradu tak, aby na nás působila pozitivně, ale také vyzařovala určitý dojem luxusu a prosperity. K těmto účelům jsou mimo jiné ideální i zahradní fontány, nebo kašny s tekoucí vodou, které udělají radost všem Vašim smyslům a navíc se stanou výrazným reprezetnativním prvkem a zahradní dekorací. Nejen, že krásně vypadají, ale zvuk tekoucí vody působí relaxačně na naše tělo a úžasně se při něm odpočívá. Existuje mnoho nejrůznějších terapií, které využívají zvuku tekoucí vody- díky fontáně si můžete dopřát malou soukromou terapii přímo na Vaší zahradě. Na výběr máte z nepřeberného množství druhů a velikostí- zatímco některé povrchy fontán jsou leštěné a hodí se spíše do moderně pojatých zahrad, můžete najít také drsné, neopracované povrchy, případně stylové sochy lidí, nebo zvířat. Voda navíc do Vaší zahrady přiláká ptáky, kteří budou vděční za pár kapek vody.

Jak se starat o Vaši zahradní fontánu?

Malé fontány, nebo kašny jsou poměrně nenáročné na údržbu, ale existuje několik pravidel, které je třeba mít na paměti:

- ujistěte se, že je ve fontáně dostatek vody, aby bylo vodní čerpadlo neustále ponořené. Bez vody by se totiž mohlo přehřát a zadřít.

- pravidelně pouštějte čerpadlo a nechávejte vodu ve Vaší fontáně cirkulovat, což pomáhá udržet vodu čistou a snižuje šanci na nahromadění řas. K tomuto účelu můžete využít jednoduchého časovače do zásuvky, který fontánu v nastavený čas zapne a následně opět vypne.

- před zimou vypusťte z fontány vodu, očistěte ji a uložte do suchého místa, na kterém se přes zimu drží teplota nad nulou.

Polyresin a jeho předpoklad pro materiál zahradních fontán a kašen

Většina fontán a kašen v naší nabídce je vyrobena z polyresinu, což je sloučenina pryskyřice často používaná mimo jiné pro sochy, figurky a dekorativní nábytek. Výhodou je nenasákavost a velká odolnost vůči vodě. Tvoří povrchovou strukturu, která je v neopracovaném stavu téměř nerozeznatelná od kamene, takže se výborně hodí i pro výrobu fontán a jiných prvků do zahrady. Tento materiál se pro výrobu fontán používá probarvený, takže na něm nejsou malé rýhy a poškození způsobené provozem téměř vidět.