Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníTuristika a cestování Počet produktů: 39

na stránku
Zobrazují se 1 – 21 z 39 položek
Zobrazují se 1 – 21 z 39 položek

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Nabízíme nejen potřeby pro turistiku ale i další vybavení pro relax a volný čas: Vybavení pro volný čas

- Skládací židle a křesla vhodná na zahradu, ale do kempu, nebo na dovolenou: Skládací židle a křesla


Kempinkové vybavení pro zkušené turisty, ale i pro začátečníky

Ať jste ohledně kempování začátečníci žijící většinu času v džungli velkoměsta, nebo zkušení turisté, kteří tráví dlouhé dny v přírodě zcela bez kontaktu s civilizací, zajisté u nás najdete potřebné vybavení nejen pro kempování, ale obecně pro pobyt v přírodě, i když se bude jednat jen o zahradu u Vašeho domu, nebo chaty.

Vývoj a podstata kempování

Kempování jako takové je součástí venkovních rekreačních aktivit, kdy se správně zvoleným vybavením můžete vyrazit zcela mimo dosah lidí a zažít nové a nevšední zážitky jen sami s přírodou, případně se svým parťákem. Takové výpravy nemusíte nutně podnikat pouze v létě, ale s kvalitním stanem a spacákem je možno bezproblémově nocovat venku v každém ročním období. Pokud jste ochotni skousnout určitý stupeň nepohodlí, pak Vám budou odměnou úchvatné výhledy a panoramata. Camping jako takový se stal populárním mezi elitami na počátku 20. století a časem se dostával mezi všechny vrstvy společnosti. Moderní turisté čerpají z přírodních zdrojů, jako jsou národní a státní parky, přírodní rezervace, ale i komerční kempy. Camping je klíčovou součástí mnoha mládežnických organizací jako je například skaut, kde se děti učí lásce k přírodě, rozvíjejí svou sebedůvěru a týmovou práci.

Základní potřeby pro kempování a sada pro přežití

Vybavení používané pro kempování a turistiku se mění se zamýšlenými aktivitami a ročním obdobím. Důraz je kladen na velikost, hmotnost a skladnost veškerých turistických potřeb, protože je musíte často balit a přenášet- jedná se především o potřeby pro zajištění jídla, tepla a bezpečí. Během výprav do přírody se doporučuje mít s sebou mimo klasického vybavení také sadu pro přežití, která by měla být maximálně skladná. Tato sada by měla obsahovat malý kovový kotlík, který může být využit pro ohřev vody, kousek pevné lepící pásky pro nejrůznější příležitosti, tenší, avšak pevný provázek a nouzovou přikrývku.Dále pak zapalovač, velký zavírací špendlík, zavírací nůž a ideálně speciální tablety pro dezinfekci vody. Většina ostatních turistických potřeb slouží především pro Vaše blaho a zpříjemnění pobytu v přírodě- z těch nejzákladnějších se jedná o spací pytel, stan, karimatku a ruční svítilnu. Kempování například u rybníka bez velkých pěších přesunů si můžete zpříjemnit kempinkovým nábytkem, jako jsou skládací stoly, židle, nebo i postele.