Kategorie

Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníFoliovníky Je zde 1 produkt.

Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky
Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Pokud chcete spíše trvalejší řešení, nebo reprezentativnější vzhled: Polykarbonátové skleníky

- Pokud pěstujete spíše menší rostliny a fóliovník je pro Vás zbytečně velký: Pařeniště


Časy se mění – fóliovníky již nejsou levnou, ale nekvalitní napodobeninou skleníků

Pokud chceme urychlit pěstování rostlin na naší zahradě, pak téměř vždy vyvstanou úvahy mezi skleníkem a fóliovníkem. Který je lepší volba? A proč? Na tuto otázku neexituje jednoznačná odpověď, protože každá konstrukce vyhovuje jiným nárokům pěstitele, ale 100% lze říci, že v dnešní době už není pravda, že by byl zahradní fóliovník jen nekvalitní a levnou napodobeninou skleníku. V dnešní době má více než 80% velkých průmyslově používaných skleníků povrch z plastické fólie, případně plastových desek vyráběných ve většině případů z polykarbonátu. A to už je zajisté silný důvod, proč si pořídit fóliovník i k Vám na zahradu.

Fólie urychlí růst rostlin cca o 25% díky rozptylu světla

Někteří pěstitelé se ze všech sil drží skla, které vnímají jako lety osvědčený materiál. Ale časy se mění a dnešní plasty se mohou pochlubit mnohem delší výdrží, než tomu bylo před lety. Fóliovník má navíc jednu poměrně zásadní, ale často opomíjenou výhodu- jeho materiál totiž nepropustí téměř 100% světelných paprsků, jako je tomu u skla, ale jen okolo 70-80 %, což je přesně hodnota, při které rostliny nejlépe rostou a prospívají. Zatímco ve skleníku jsou rostliny pod plným světlem, ve fóliovníku na ně svítí rozptýlené světlo, které se ohýbá kolem a nezanechává výrazné stíny. Rostliny mají právě takové světlo nejradši a rostou při něm až o 30% rychleji. Při takovém světle se navíc výrazně snižuje riziko přehřátí rostlin v horkých a slunečných dnech uprostřed léta.

Jaké zahradní fóliovníky najdete v naší nabídce?

V našem obchodě najdete zahradní fóliovníky s plastovou, nebo železnou konstrukci, která je pokryta pevnou fólií. Doporučujeme především fólie s vyztužovací mřížkou, které jsou výrazně pevnější a mají delší životnost (tento typ fólie poznáte podle barevné “síťky“ nejčastěji zelené, nebo modré barvy, která je zalitá ve fólii). Větrání je zajištěno okny. Velkou výhodou foliovníků je jejich nízká hmotnost, takže je lze jednoduše demontovat, případně i jako celek přenést na jiné místo. Jsou ideální pro pěstování okurek, rajčat, salátu, paprik, lilku a podobných plodin, které lze tímto způsobem dobře urychlovat.