Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníStany a plážové zástěny Počet produktů: 10

Zobrazují se 1 – 10 z 10 položek
Zobrazují se 1 – 10 z 10 položek

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Naše kompletní nabídka pro turistiku, kempování a pobyt v přírodě: Potřeby pro turistiku a cestování

- Nabízíme nejen potřeby pro turistiku ale i další vybavení pro relax a volný čas: Vybavení pro volný čas

- Větší párty stany vhodné například i do kempu: Zahradní párty stany


Malé stany i velké rodinné stany a plážové zástěny

V této kategorii najdete jak malé stany vhodné pro 1-2 osoby, které jsou ideální pro krátký víkendový pobyt v přírodě, na festivaly, nebo přespání na zahradě. Jejich výhodou je nízká hmotnost, nízká cena a jednoduché sestavení. Najdete u nás ale i velké rodinné stany vhodné až pro 4 osoby, se kterými můžete s klidem vyrazit na rodinnou dovolenou. V nabídce máme i velké zahradní párty stany, které nejsou určené pro kempování, ale nejrůznější venkovní akce jako grilování s přáteli, svatby, večírky apod.

Základní provedení stan a jejich hlavní části

Existují 3 základní tvary stanů, z nichž se každá může objevit v mnoha variantách:

Stan typu “áčko“: jedná se o stan obdélníkového půdorysu s trojúhelníkovou přední a zadní stěnou. Většinou je jednoplášťový a určený pro jednu, nebo 2 osoby. Stan je vypnutý pomocí tyče v přední a zadní části a pomocí lanek.

Stan typu “kopule“: tento stan je tvarově podobný eskymáckému iglú, může být jednoplášťový, nebo dvouplášťový. Konstrukce se skládá ze dvou ohnutých tyčí, přes které je přehozen plášť stanu.

Stan typu “tunel“: tvarově se jedná o obrácený půlválec zkonstruovaný z ohnutých tyčí, přes které je přehozena plachta. Tento stan se příliš nepoužívá a ustupuje do pozadí.

Zvolit jednoplášťový, nebo dvouplášťový stan?

Vnitřní stan se skládá z hlavní obývací a spací části stanu. U dvouplášťových stanů většinou není vnitřní část vodotěsná a jedná se prakticky jen o moskytiéru, která Vás chrání před hmyzem. Druhý plášť je pak naimpregnovaný speciální látkou tak, aby byl vodotěsný. U dvouplášťových stanů je většinou vytvořena 1, nebo 2 předsíňky, které dobře poslouží k uložení bot a případně dalších maličkostí, které nechcete brát s sebou do hlavní ložnice stanu, ale chcete je ochránit před deštěm. Obecně lze tedy říci, že dvouplášťové stany nabízejí více komfortu, ovšem při navýšení hmotnosti a rovněž ceny. Pro dlouhodobější stanování na jednom místě doporučujeme volit dvouplášťový stan, pro cykloturistiku, nebo pěší turistiku bychom volili spíše lehký jednoplášťový stan.