Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníStromečky a věnce Počet produktů: 10

Zobrazují se 1 – 10 z 10 položek
Zobrazují se 1 – 10 z 10 položek

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Kompletní nabídka vánočních dekorací klasických i svítících: Vánoční dekorace a výzdoba

- Vánoční světelné řetězy, hvězdy, svítící sítě a další osvětlení do bytu i na zahradu : Vánoční osvětlení venkovní i vnitřní


Zvolit umělý, nebo živý vánoční stromeček?

 Vánoční výzdoba se začíná pomalu objevovat v domácnostech i předzahrádkách v celé zemi a my bychom měli pomalu začít přemýšlet i o Vánočním stromečku. Ale je lepší pořídit umělý vánoční strom a používat jej rok co rok, nebo každoročně kupovat před vánoci živý stromek?

Umělé stromky nabízejí dlouhodobé a pohodlné řešení. Navíc i jejich nejzarytější odpůrce musí přiznat, že nejnovější generace vánočních stromků nevypadají jako člověkem vyrobené “padělky“, ale jsou prakticky k nerozeznání od živého stromu. Za posledních několik desítek let prošly umělé stromky zásadní proměnou od vzhledu smetáku až po dnešní téměř dokonalé ztvárnění. Jediným výrazným znakem, jak od sebe umělý a přírodní stromek rozlišit je v mnoha případech pouze chybějící vůně čerstvého dřeva v případě umělého stromku.

Z ekonomického pohledu jsou pro Vaši peněženku jednoznačně příjemnější umělé stromky, kdy za cenu jednoho velkého živého stromu můžete koupit umělý stromek, který vypadá prakticky stejně, ale jeho jehličí nikdy neopadá a bude Vám tak sloužit deset i více sezón.

Vliv umělého a živého stromku na životní prostředí

Na druhou stranu je nutno říct, že z hlediska životního prostředí je koupě živého stromku vhodnější, i když se tomu nechce na první pohled věřit. Vždyť je přeci nutno pokácet malý stromek, který může nadále růst a zlepšovat klima planety. Skutečnost je ale taková, že při výrobě umělých vánočních stromků se spotřebovává především polyvinylchlorid (PVC), který je neobnovitelný a špatně rozložitelný. Naopak při uřezání živého stromku z lesní školky určené pro tyto účely je takový stromek ve většině případů následně spálen a nahrazen jiným, který za několik let poslouží opět jako vánoční dekorace někoho z nás. Nelze proto zcela jednoznačně říct, která volba je ta nejlepší- záleží na osobních preferencích a finančních možnostech každého.

Jaké umělé vánoční stromky a věnce můžete u nás najít?

V této kategorii můžete vybírat z malých stromečků vhodných na pracovní stůl, ale i velkých stromů včetně podstavce s výškou téměř 2m. Najdete u nás jak stříbrné, tak i klasické zelené verze vánočních stromků. Dále u nás najdete umělé věnce a girlandy, které jsou vhodné nejen do interiéru, ale též nad vchodové dveře apod.