Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníEllipticaly Počet produktů: 2

Zobrazují se 1 – 2 z 2 položek
Zobrazují se 1 – 2 z 2 položek

Eliptické trenažér jako cvičební přístroj pro fyzicky trénované jedince, i začátečníky

Elliptical někdy též nazývaný eliptický trenažér, nebo cross trenažér je stacionární cvičební stroj pro fitness, ale i rehabilitační cvičení sloužící k simulaci chůze do kopce, případně do schodů tak, aniž by způsoboval nadměrný tlak na klouby, ke kterému dochází například při běhání. Z tohoto důvodu je vhodný i pro lidi s nadváhou, kteří se cvičením právě začínají, nebo jedince s některými konkrétními zraněními. Ellipticaly tak nabízejí kardiovaskulární cvičení, které může mít různou intenzitu v závislosti na rychlosti pohybu a odporu přístroje, který si nastavíte.

Konstrukce trenažerů

Elliptické trenažéry se vstoupily na trh v roce 1990 a od této doby prošly řadou vylepšení, ale základní konstrukce zůstala prakticky beze změny. Tyto trenažéry nutí člověka zapojovat do cvičení spodní i horní část těla prostřednictvím dvou pohyblivých tyčí, které držíte v rukou a dvou nášlapných ploch, které stlačujete chodidly. Pohyb Vám ztěžuje brzda, která je ve většině případů magnetická a lze ji nastavit do několika poloh.

Pro koho je cvičení na ellipticalu vhodné?

1. Lidé s nadváhou, bolestmi kloubů, nebo vazů, osteoporózou, artritidou, nebo po určitých úrazech, kteří chtějí zlepšit svou kondici a zdravotní stav. Nohy jsou totiž při cvičení na ellipticalu zatěžovány klouzavým pohybem, který nevyvíjí nijak extrémní tlak na klouby.

2. Lidé, kteří pravidelně cvičí a hledají další z možných kardiovaskulárních aktivit, která jim pomůže spálit větší množství kalorií a postupně tak odbourávat tukové zásoby. Eliptický trenažer totiž nabízí výhodu zapojení velké části svalové hmoty, což umožňuje spálit okolo 800 kalorií za hodinu (podobné množství kalorií spálíte například během po rovině).

Samozřejmě je nutno brát v úvahu, je lidé ze skupiny č. 1 budou mít alespoň zpočátku nastavený výrazně menší odpor přístroje, než lidé ze skupiny č. 2