Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníPlovoucí podlaha V této kategorii není žádné zboží.

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Dekorace, nábytek a vybavení do domácnosti: Vybavení domácnosti


Vinylová prkna nejen jako náhrada klasických plovoucích podlah

V této kategorii najdete vinylové podlahy sestavené z jednotlivých pruhů, které jsou v dnešní době již na hony vzdálené od jejich vzdálených příbuzných, které dobře známe především z kuchyní našich babiček. Moderní vinylové podlahy můžete zakoupit v nejrůznějších dekorech, z nichž nejpopulárnější jsou imitace nejrůznějších dřev. Takové podlahy jsou pak vzhledově téměř nerozeznatelné od klasických plovoucích podlah, ale oproti nim mají velkou spoustu výhod.

Často jsou voleny i pro průmyslová, nebo komerční využití s vysokým provozem díky své odolnosti, nízkým pořizovacím nákladům, trvanlivosti a snadné údržbě. Vinylové dlaždice mají vysokou odolnost proti poškození otěrem i nárazem. Pokud i přesto dojde k poškození, pak je možno podlahu přebrousit, nebo vyměnit pouze poškozenou část.

Vinyl v minulosti a dnes

Dnešní vinylové podlahy jsou vyrobeny za použití nejnovějších technologií, které umožňují produkovat výrobky s povrchovou strukturou téměř nerozeznatelnou od pravého dřeva. Lesklé podlahy podobné konstrukce, které známe z minulosti byly nahrazeny matnými, které jsou mnohem odolnější a drobná poškození způsobená běžným provozem jsou na nich téměř neznatelná.

Kam vinylovou podlahu instalovat?

Vinyl je doporučujeme především do kuchyní, koupelen, prádelen, na WC a do podobných místností, kde je nutno počítat s vlhkostí, případně vyšším rizikem vzniku skvrn. Je totiž velmi odolný vůči plísním, vlhkosti a případným skvrnám, protože není nasákavý, takže stačí nejrůznější suché či mokré nečistoty jednoduše setřít. Není ale žádný problém vinylovou podlahu položit např. v obývacím pokoji, nebo v ložnici namísto klasické plovoucí podlahy.