Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníDětská odrážedla Počet produktů: 5

Zobrazují se 1 – 5 z 5 položek
Zobrazují se 1 – 5 z 5 položek

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Kompletní nabídka dětských kol a koloběžek: Dětská kola a koloběžky

- Nabízíme nejen kola a koloběžky, ale i jiné vybavení pro sport, relax a volný čas: Vybavení pro volný čas


Dětská plastová i kovová odrážedla již od 1 roku věku dítěte

V této kategorii najdete dětská odrážedla, z nichž některé modely mohou být vhodné už od věku 1 roku dítěte. Jsou ideálním předchůdcem dětského kola, protože učí zábavnou a nenásilnou formou potřebné stabilitě kombinací dvou pohybů- chůze a jízdy na kole. Nabízíme jak plastová odrážedla pro nejmenší děti (již od 1 roku věku), tak i odrážedla s kovovým rámem, nafukovacími pneumatikami a celkovou stavbou velmi podobnou klasickému dětskému kolu s tím rozdílem, že mají nízko posazené sedlo a nemají pedály (tento model je doporučován od 3 let věku).

Výhody odrážedel a jejich vliv na vývoj dítěte

Malé děti se často chtějí učit jezdit na dvou kolech, protože vidí, jak se jejich starší kamarádi, nebo rodinní příslušníci prohánějí na kole. Ve stejné době ale děti samotné i jejich rodiče mají strach o jejich rovnováhu. Ten jim znesnadňuje učení jízdy na kole, které bývá často zbytečně stresující. S dětským srážedlem ale mohou postupně krůček po krůčku získat rovnováhu nutnou pro jízdu na klasickém kole, aniž by museli mít strach z pádu.

Učení se jízdě na kole je vždy vývoj, který napomáhá rozvoji kognitivních schopností dítěte a je v mnoha ohledech lepší, než kterákoliv z dalších pravidelných aktivit. Samotná nutnost fyzické i duševní bdělosti, která k odrážedlu, ale i ke klasickému kolu neodmyslitelně patří je silně účinná právě v kognitivním vývoji. Prakticky všichni odborníci na vývoj dítěte se shodují, že děti je ideální zapojit do fyzických aktivit již od nejmladších let.

Kolo s postranními kolečky není vhodné pro výuku jízdy na kole

Nejrůznější výzkumy ukázaly, že se dítě naučí jezdit na kole rychleji, pokud se začne učit stabilitě na dětském odrážedle a až následně se naučí šlapat. Pozor dejte ale na kola s postranními kolečky, nebo na tříkolky, která jsou na naučení rovnováhy nevhodná, protože je není možno naklánět a dítě si tak ukládá do mozku zcela mylné informace. Pokud nechcete investovat do odrážedla, je vhodnou možností demontáž pedálů z klasického kola (z důvodu, že by zavazely při odrážení a dítě by si o ně mohlo i způsobit zranění) a snížení sedadla tak, aby mohlo dítě celou plochou nohy došlápnout na zem.