Kategorie

Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníOdpuzovače hmyzu Počet produktů: 13

Zobrazují se 1 – 13 z 13 položek
Zobrazují se 1 – 13 z 13 položek

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Dekorace, nábytek a vybavení do domácnosti: Vybavení domácnosti

- Dekorace, nábytek a vybavení na zahradu, terasu, nebo před dům: Zahradní vybavení


Elektronické mucholapky Vás ochrání před otravným létajícím hmyzem

Elektronické lapače hmyzu, neboli elektronické mucholapky jsou přístroje, které přitahují a následně likvidují otravný létající hmyz. Obsahují zdroj světla (většinou UV lampa), který přitahuje hmyz do elektrické sítě s vysokým napětím. Předchůdce dnešních přístrojů byl patentován v roce 1932- od té doby prošly lapače hmyzu mnoha zdokonaleními, ale základní princip zůstal zachován.

Zpracování a funkce elektronických lapačů hmyzu

Samotné elektronické lapače jsou obvykle umístěny v ochranné kleci z plastových, nebo uzemněných kovových tyčí (případně mřížky), aby se zabránilo přístupu lidí, nebo domácích zvířat k vysokému napětí. Uvnitř lapače je též umístěný zdroj světla (nejčastěji zářivka vydávající neviditelné ultrafialové, ale i viditelné světlo), lákající hmyz v okolí. Zářivka je pak obklopena dvojicí drátěných sítí, nebo spirál. Vzdálenost mezi sousedními dráty je přibližně 2 mm. Napájecí zdroj vysokého napětí je napájen z elektrické sítě (klasická zásuvka 230V) a za pomoci integrovaného obvodu složeného především z diod a kondenzátorů zvyšuje na napětí 2000V i více, které je dostatečně vysoké k usmrcení hmyzu, který se dotkne sousedních drátů mřížky, ale není natolik vysoké, aby došlo k přeskoku jiskry přes vzduchovou mezeru. Většina elektrických lapačů hmyzu je vybavena zásobníky, do kterých padá usmrcený hmyz.

Vliv na okolí a způsoby využití

Tyto elektronické mucholapky neprodukují žádné látky, které by mohly škodit lidskému organismu, ani neprodukují žádný zápach. Je u nich ale nutno počítat se světlem, které vydávají a které může některým jedincům vadit při spánku, takže jsou s oblibou využívány především při letním posezení venku na zahradě, večerním grilování s přáteli apod.