Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníAkvária V této kategorii není žádné zboží.

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Nejrůznější dekorativní předměty do bytu, nebo domu: Bytové dekorace


Nástěnné akvárium jako šperk Vašeho interiéru

 V této kategorii najdete stylová nástěnná akvária, která si v základních vlastnostech v ničem nezadají s klasickými akvárii, ale jsou určena pro uchycení na stěnu, čímž je výrazně sníženo riziko jejich převržení, neb rozbití. Navíc se takové akvárium stane úžasnou dekorací do interiéru, kterou bude obdivovat každý Váš host.

Je to přesně druh akvária pro ty, kteří chtějí mít výjimečné a originální prvky ve svém obývacím pokoji, nebo v kanceláři. Nejen že obohatí Váš interiér, ale také se stane reprezentativním prvkem- proto jsou často používána v domácnostech, ale také na recepcích hotelů, v čekárnách soukromých ordinací apod.

Výhody nástěnných akvárií

Všichni známe výhody klasických akvárií, kterými jsou vzhled, reprezentativnost a poskytnutí příjemné chvíle relaxu při jejich sledování. Tyto výhody platí i v případě nástěnných provedení, ale přidávají se k nim další:

1. Nástěnné akvárium se běžně instaluje do úrovně očí, takže je na něj výborný výhled

2. Jejich tenké provedení a instalace na zeď Vám může oproti klasickému akváriu ušetřit spoustu místa. Je možno je instalovat i tam, kde by se klasické akvárium jednoduše nevešlo.

3. Nehrozí převržení a rozbití akvária zejména v případech, kdy se okolo něj běžně pohybují děti.

Nevýhody nástěnných akvárií

Nástěnná akvária mají ale i své nevýhody, které se mohou více či méně projevit u určitých konkrétních instalací a se kterými je nutno ještě před nákupem počítat:

1. V případě malých akvárií tento problém sice téměř odpadá, ale u větších modelů je třeba počítat s faktem, že akvárium samotné včetně vody může vážit klidně přes 50 kg (velké na míru vyráběné modely i několik stovek kilogramů), takže je nutno vzít v úvahu kvalitu stěny, která je má nést stejně jako dostatečné ukotvení. Pro větší modely nástěnných akvárií nejsou vhodné sádrokartonové příčky, které nemají dostatečnou pevnost.

2. Vzhledem k tomu, že tloušťka nádrže je okolo 10 cm, je nutno počítat s omezením velikosti ryb, které se budou v takovém akváriu nacházet. Ryba by měla být schopná se v akváriu s přehledem otočit, takže doporučujeme pouze malé druhy s délkou cca do 5 cm.