Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníPoštovní schránky Počet produktů: 24

na stránku
Zobrazují se 1 – 21 z 24 položek
Zobrazují se 1 – 21 z 24 položek

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Kompletní nabídka všech bytových dekorací: Dekorace do bytu

- Pokud si chcete vyzdobit také zahradu, nebo balkon, či terasu: Zahradní dekorace


Poštovní schránky pro vnitřní i venkovní použití, včetně nerezových modelů

V této kategorii najdete poštovní schránky pro rodinné i bytové domy, případně i pro firmy. Nabízíme jak levnější poštovní schránky z oceli, tak i dražší, ale kvalitnější poštovní schránky z nerezu, který vyniká velmi dlouhou životností a odolností proti povětrnostním vlivům.

Historie domovních schránek

Soukromé poštovní schránky na dopisy jsou relativně mladé- populárními se staly ve většině Evropy až v polovině 19. Století, ačkoliv jsou známé již od konce 18. Století (konkrétně z Paříže). V roce 1849 podala královská pošta první výzvu k instalaci poštovních schránek, které měly usnadnit doručování dopisů. Stejně tak byly instalovány větší a objemnější schránky specifického designu na dveře a stěny jednotlivých pošt, které sloužily pro odesílání pošty.

Typy poštovních schránek a jejich použití

Poštovní schránky lze rozdělit do několika základních provedení:

- Nástěnné poštovní schránky: bývají umisťovány ke vchodovým dveřím rodinných, nebo panelových domů ukotvením na stěnu. Dle oficiální normy by se měly nacházet ve výšce 0,7 – 1,7 m nad zemí. Pokud schránku umisťujete na místo, kde bude vystavena vlivům počasí (zejména déšť), pak jednoznačně doporučujeme poštovní schránku z nerezové oceli V2A. Můžete si být jisti, že se Vám vyšší investice do jejího nákupu vrátí ve formě životnosti, ale také vzezření schránky, která vypadá i po letech instalace jako nová. Schránky z klasické oceli je možno sice také použít, ale i přes jejich kvalitní povrchovou úpravu (ve většině případů vypalovaný práškový lak jinak nazývaný také komaxit) dochází po několika letech především v místě styku 2 pohyblivých částí k reznutí a odlupování barvy.

- Sloupové poštovní schránky: jde většinou o designové schránky umisťované na okraj pozemku směrem do ulice, které bývají nejčastěji odlity z hliníku, který je jedním z mála nerezavějících kovových materiálů. Mají velkou kapacitu a jsou často využívané i firmami.

- Stojanové poštovní schránky: používají se u rodinných domů i firem především na místech, kde není žádný plot, zeď, nebo podobný svislý prvek, na který by bylo možno uchytit klasickou nástěnnou schránku. Kotvení jejich nohou se provádí ve většině případů skrze šrouby do betonového, nebo jiného pevného podkladu. Často tvoří nejen funkční, ale i reprezentativní prvek.