Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníStolní fotbálky Počet produktů: 27

na stránku
Zobrazují se 1 – 21 z 27 položek
Zobrazují se 1 – 21 z 27 položek

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Kompletní nabídka stolních fotbálků a příslušenství: Stolní fotbal

- Najdete u nás i nabídku kulečníků od malých až po profesionální stoly: Kulečník


Zahrajte si Váš oblíbený stolní fotbálek u Vás doma

Stolní fotbal je hra vyžadující souhru zraku a rukou snad jako žádná jiná. Fotbálky jsou s oblibou umísťovány do restaurací na zkrácení volné chvíle během popíjení něčeho dobrého, ale v poslední době se ale staly výrazně dostupnějšími, takže není problém si je pořídit do domu, bytu, nebo Vaší klubovny. Kromě klasických velkých stolních fotbalů je možno pořídit i menší fotbálky bez nohou, které se hrají například na desce stolu a jsou určené především pro děti.

V případě klasických velkých provedení se většinou jedná o stůl na nohou- je vhodné hledat modely s výškově nastavitelnými nohami a to ze dvou důvodů. Prvním je možnost nivelace- tzn. jednoduché vyrovnání stolu do vodorovné roviny, druhým pak možnost přizpůsobení stolu výšce hráčů. Hra je původně určena pro 4 hráče, ale dobře si zahrají i 2 protivníci. Stolní fotbal se skládá ze 2 sad kovových tyčí, na kterých jsou navlečené plastové, nebo kovové figurky různých barev. Posouváním a otáčením tyčí se snažíte dostat hrací míč do soupeřovy branky. Tento sport není nijak výrazně fyzicky náročný, ale vyžaduje perfektní koordinaci zraku a rukou a rozvíjí tak motoriku hráčů.

Základní pravidla stolního fotbalu

1. Začátek hry- hra začíná hozením hracího míčku doprostřed herní plochy. Po padnutí branky je pravidlem, že tým, který skóroval, dostane k počátečnímu hodu míč. Míč se musí dotknout některého hráče, než se dostane do branky, aby šlo o platný gól.

2. Nerotování- jedno ze základních obecně známých pravidel, které se často nedodržuje říká, že tyč nesmí dokončit rotaci o 360 stupňů bez dotyku míče. Nemělo by tedy probíhat žádné zběsilé otáčení tyčí minimálně v případě, že zrovna neodpalujete míč.

3. Nebouchání- tyčemi není dovoleno zběsile hýbat a bouchat s nimi o dorazy ve snaze celým stolem pohnout a způsobit tak vypadnutí tyče z protihráčovy ruky, nebo k dosažení pohybu míče.

4. Mrtvý míč- pokud se míč během hry zastaví tak, že je z dosahu všech hráčů, pak se musí vyzvednout a vrací se do držení týmu, který naposledy skóroval.

5. Míč mimo hrací plochu- jestliže se míč během hry dostane mimo plochu stolního fotbálku, nebo narazí na horní krycí plexisklo, pak musí být vyzvednut ze hry a vrací se do držení týmu, který naposledy skóroval jako v bodě 4.