Proč nakoupit u nás:

Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014

Dostupnost zboží

99% sortimentu skladem

Rychlá expedice
Dodání do 2 pracovních dnů

Garance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníStolní fotbal Počet produktů: 63

na stránku
Zobrazují se 1 – 21 z 63 položek
Zobrazují se 1 – 21 z 63 položek

Kategorie, které by Vás také mohly zajímat:

- Nabízíme nejen stolní fotbálky, ale i další vybavení pro volný čas: Vybavení pro volný čas

- Náhradní díly, figurky, míčky a další příslušenství k fotbálkům: Příslušenství ke stolním fotbálkům

- Najdete u nás i nabídku kulečníků od malých až po profesionální stoly: Kulečník


Stolní fotbal jako perfektní dárek pro děti i dospělé

Máte rádi stolní fotbal, ale nechcete kvůli němu chodit do zakouřené restaurace, kde bývá běžně k dispozici? Řešením je pořízení stolního fotbalu k Vám domů, kde si jej můžete v klidu zahrát se svou rodinou, nebo kamarády, kdy se Vám zachce. Naše nabídka čítá několik desítek modelů od malých fotbálků pro děti, které jsou velmi levné a je možno je hrát na desce jakéhokoliv stolu až po velké a robustní modely, které si z hlediska kvality i funkčnosti nezadají s fotbalovými stoly, které znáte z restaurací.

Výběr stolního fotbalu / fotbálku

Při výběru je nutno kromě ceny samotného fotbálku zohlednit, jak často jej budete hrát a kolik máte na něj místa. Pokud nejste nijak výrazně omezeni místem, pak lze jednoznačně doporučit velký stolní fotbal, který je velmi masivní, má odolnou konstrukci, dostatečně pevné, ale přitom pružné tyče i figurky. Tyto stolní fotbaly mají nastavitelnou výšku stolu, takže jej mohou hrát i menší hráči, nebo děti. Alternativou jsou pak menší stolní fotbálky na desku stolu, které jsou určeny převážně na občasné hraní malými dětmi. Jejich velkou výhodou je skladnost a nízká cena.

Historie a vývoj

Ačkoliv patenty podobných her sahají až do osmdesátých let 18. století, stolní fotbal tak, jak jej známe dnes, byl vynalezen a patentován roku 1923. Cílem bylo vytvořit hru, která by se co nejvíce podobala klasickému fotbalu, ale bylo by možné jej hrát i doma za chladných podzimních a zimních dnů. Většího rozmachu se stolní fotbal dočkal až po roce 1980 a krátce na to se hra stala fenoménem téměř po celém západním světě. V roce 2002 byla ve Francii založena mezinárodní federace stolního fotbalu (ITFS) s posláním podporovat stolní fotbal jako hru na nejvyšší úrovni, pořádat a regulovat mezinárodní soutěže.